Kronika 2014

Ráno:
Vstal jsem doma, kde jsem chystal věci na tábor a brzy také odjel. Cestou jsem se stavil v bělošském supermarketu (Globus). Dojel jsem k tábořišti, kde už pár polorádců a dětí bylo. Pracovali jsem do doby očisty v jezírku.

Odpoledne:
Dokončili jsme práci v táboře a jeli jsme do Doubravic pro zbytek kmene Knacamgalů. Z Doubravic jsme se vydali na cestu do tábora. Po cestě bylo pár zastávek z nihž jedna byla delší, kde se objevil poustevník v hnědém obleku, který nám zdělil, že tentýž večer máme přijít k Habru. Povídal, že jsme všechno zkazili zničením kamenů z minulého roku.

Večer:
Přišli jsme k Habru, kde nás odvedl poustevník kousek od tam. Byl tam portál do budoucnosti a jiných dimenzí. Vyprávěl nám o všem co se stalo a že je ochráncem tohoto oslabeného portálu. Došli jsme na konec sněmu a HANIJETU VAŠTE!!!

Počasí:
Slunce hřálo!!!

Nejlepší ze dne:
Nevím!

Můj názor:
Šíp se nemusel do rybníka vypotřebovat!

Napsal: 10 Veverek =)
Ráno:
Ráno jsme se probudili a pozdravili slunce, pak se šlo k jezírku a pár lidí (dětí) se vykoupalo. Měli jsme snídani a pak sněm.

Odpoledne:
Jme hráli hry ragby a ufoball, byla svačina. Po ní se chystalo očeti tanka a byl oběd. V poledním klidu jsme my vlci měli službu a ostatní si dělali své. Byla svačina a rody si chystali program na Očeti. Já a holky jsme šli na smolu.

Večer:
Večer byla večeře a pak Očeti tanka. Tam každý rod zaspíval nebo zahrál scémku. V půlce Očeti přišel mnich aby nás varoval ženěco uniklo v červí díře. Všichni jsme šli k Habru a tam Tuvok řeklže je tu houba která může zabít svšt vratili jsme se a bylo hanietu wašte.

Počasí:
Ráno: jasno až polojasno Odpoledne: polojasno Večer zataženo, přeháňky

Nejlepší ze dne:
Očeti tanka bylo zábavné, líbilo se mi.

Můj názor:
Bylo to velmi těžké dojít k jezírku a i k habru.

Napsal: Ještěrka se svítícíma očima
Ráno:
Ráno nás jako obvykle vzbudila písnička a počítání. Měli jsme jít k jídelně v gumákách protože v noci pršelo. Pak jsme měli rozcvičku blužážu a snídani. Pak na sněmu řekla Vrbka že mají jít zvědové z každého roduhledat houbu. Jediné dvě wikoškapi se vrátily s tím že něco našly. Potom jsme hráli hru na medvědí zuby a drápy. Měli jsme obcházet stanoviště, plnit úkoly a začali jsme dělat luk do té doby než řekli Wo.

Odpoledne:
Po Wo se hrála hra na rody měli jsme nasbírat houby (balónky) na klacky které jsme vyrobili. První byly Medvědice a na druhém místě byli Volavky a Vlci. Potom začalo pršet a dodělávali jsme luky. Potom jsme z vyrobených luků stříleli (vyhrál Šíp a Tomahawk) poté jsme měli chvíli volného času a hráli jsme lidské pexeso (vyhrály Volavky) pak bylo Wo.

Večer:
Pak byl sněm na tom jsme řákali vtipné i hrozné historky. Pak se řeklo hanijetu vašte a bylo.

Počasí:
Deštivo i slunečno

Nejlepší ze dne:
Lidské pexeso

Můj názor:
Super den i když nemuselo tolik pršet.

Napsal: Raněn v boji =D
Ráno:
Ráno nás vzbudil řev zraněného rytíře vycházejícího z lesa. Když jsme se k němu dostali, řekl nám, že zbytek jeho družiny je stále v lese, a abychom je šli najít a přivést zpátky. Při jejich záchraně jsme si zároveň procvičili první pomoc.

Odpoledne:
Pak bylo wo a po něm jsme s rytíři cvičili boj s mečem a střelbu z luku. Pak bylo wo a Mato nám řekl, že než rytíře pošleme portálem zpátky do jejich doby tak pomůžeme najít vůdci družiny Manfrédovi jeho medajlon pro jeho nastávající nevěstu, který mu v jeho době loupežníci zakopali poblíž hrádku u Újezdu. Tak jsem se po obědě vydali do Újezdu a medajlon úspěšně našli.

Večer:
Pak už jsme se jen vrátili do tábora, kde na nás čekal gyros. Během sněmu jsme se vydali do lesa, kde jsme potkali hologram Velkého Knacamgala, který řekl, že potřebuje najít člověka s jeho genem a tak poslal náčelníkovi zprávu jak ho najít.

Počasí:
Oblačno

Nejlepší ze dne:
Gyros

Můj názor:
Gyrosů mohlo být víc.

Napsal: Bílý Hrom
Ráno:
Ráno nás jako obvykle probudili písničkou byla rozcvička blužáža a sněm, ke sněmu k nám přišel Jestřábí Dráp a naznačil nám že nám někomu do hlavy přijde choroba kteránás budeovládat.

Odpoledne:
Potom jsme dělali zkoušky na zuby a drápy a hlavně na to kdo je potomek Velkého Knacamgala. Pak byla svačina. Po ní jsme hráli hru na zombie která nám Vlkům nešla. Hra se nějak protáhla takže oběd byl až o půl čtvrté.

Večer:
Po něm jsme hráli turnaj v lakrosu a když jsme ho dohrávali zatáhla se obloha a začalo pršet pršelo jen chvíli a byla večeře. Potom když se setmělo, šli jsme hledat Hologram. V lese na nás někdovybafl vyběhli jsme na louku. Chvíli po té jsme v lese vyděli přibližující se světýlko a šli jsme za ním, přišli jsme k němu a byl to hologram, který nám dal přístroj abychom poznali, když někdo projde červí dírou a řekl ať jdeme do svých obydlí a bylo hanjetuvašte.

Počasí:
Polojasno, později oblačno

Nejlepší ze dne:
Turnaj v lakrosu
Ráno:
Jsme se vzbudili a byla rozcvička poté blužáža a pak wo jako každý den. Den předem bylo oznámeno, že unikl radioaktivní materiál bylo nutností ho posbírat také bylo nutné postavit speciálnízařízení.

Odpoledne:
Byl orientační závod kombinovaný s otázkami první pomoci. V otázkách jsme si vedli dobře jen v orientaci to bylohorší (polovina nemohla najít 12 otázku). Po orientaci se pár ikče wičašapi šlo vykoupat do jezírka. Po té bylo Wo.

Večer:
Péťovi se začalo točit zařízení. To naznačovalo že něco prošlo červí dírou. Po sněmu když jsme šli zlikvidovat radio aktivní materiál, nám hologram řekl že to co uniklo červí dírou jsou bytosti z naší nedávné historie. Poté jsme zlikvidovali odpadu Habru. Konečně bylo hanjetu wašte.

Počasí:
Oblačno, občas přeháňky

Nejlepší ze dne:
Závody s travola proti radiaktivnímu zařízení.

Můj názor:
Den vyl super až na to že Volavky prohrály ...

Napsal: Malý Měsíc
Ráno:
Po krásné noci nás probudilo ranní zpívání, já jsem bez problémů vstal na rozdíl od Šípa a Hroma. Šli jsme na rozcvičku a hned po rozcvičce na Wo. Na sněmu jsme probrali věci týkající se dnešního dne. Po sněmu se Káně nechal přivázat ke kůlu, byl oběd, tudíš Wo. Jak jsme jedli, tak jsem si sedl za Kánětem a dělal mu společnost.

Odpoledne:
No co se nestalo, z levého cípu lesa na nás vyběhli póniové a nikoho neunesli.Vrbka nám řekla, ať my, hokšilampi, hlídáme wikoškapi, protože póniové mají tradici, že upalují mladé dívky. Po chvíli zase zaútočili znovu a unesli Valču, zranili Lovího a zastrašili Vikču, která si oblíbila Ježka, některé děti, ho honili na louce. Poté jsme my Medvědice měli umívat nadobí a jako naschvál unesli pírko …
Umyli jsem to a plánovali, jak zachránit wikoškapi. Navečeřeli jsme se , zasedli ke sněmáku, Keya vyslal zvědy, aby zjistili, kde se nachází Wikoškapi. Po půl hodině se zvědi vrátili a donesli kabát poustevníka ve kterém byl hebrejský vzkaz a účtenka z hospody, našli také wikošky.

Večer:
Za chvíli jsme vyrazili s libovým plánem jak je zachránit. Wikošky jsme zachránili a dovedli do tábora. Rozdělili jsme si hlídky já a Los jsme byli první, potom Měsíc a Smělý, pak já a Šíp a dál nevím. Usnuli jsme a ránoopět našlapali na službu.

Nejlepší ze dne:
Hlídání tábora

Můj názor:
Takové akce bychom měli dělat častěji.

Napsal:
Svištící Tomahawk
Ráno:
Ráno jsem se probudili jako obvykle, tudíž písničkou. Poté bylarozcvička a wo. Po jídle jsme šli hledat a identifikovat zvířecí kosti a trus a odlévat stopy. To co jsme nasbírali, jsme ukázali celému kmeni. Potom jsme se dozvěděli že budeme stopovat zvěř a nesmí nás nikdo vidět ani slyšet ještě před hrou jsme si natrénovali pár indiánských písniček. Když jsme tuto hru na rody dohráli bylo wo.

Odpoledne:
Když jsme dojedli tak jsme šli na koupaliště tam si nějteří snažili dělat zkoušku vodníka. Když už jsme byli dost rozmočení, tak jsme šli na zpět. Cestou zpátky si několik lidí plnili zkouškuna drsňáka projít bosou nohou určenou trasu.

Večer:
Když jsme se vratili bylo wo a sněm na kterém jsme zpívali natrénované písničky a tance.
HANIETU WAŠTE

Počasí:
?

Nejlepší ze dne:
Tváře těch co si plnili zkoušku drsňáka, když se vrátili.

Napsal:
Hříva Mustanga
Ráno:
Ráno nás vzbudila píseň a následovala rozcvička.

Odpoledne:
Vydali jsme se do Boskovic, kde je židovské město. Ptali jsme se na slovo MACHAZIT HAŠEKEL a zjistili jsme že to byl ZNÁMÝ MORAVSKÝ ŽID SAMUEL HA-LEVI. Také jsme byli v místnosti kde se židé duševně očisťovali. Viděli jsme hrob SAMUELA HA-LEVIHO.

Večer:
Vrátili jsme se do tábora a bbylo wo, následoval sněm a nakonec bylo hanietu wašte.

Počasí:
Slunečno, občas zataženo.

Nejlepší ze dne:
Podle mě, když jsem viděla mistnost která byla celá popsaná hebrejským písmem.

Můj názor:
Do Boskovic jsem šla ještě jednou (jen můj názor). Rys by měl být opatrnější!!! (rozsekl si koleno)

Napsal:
Pírko letící proti větru
Ráno:
Ráno jsme se vzbudili písničkou udělali jsme rozcvičku a blužážu. Pak bylo wo a sněm. Při sněmu jsme dostali zprávu od poniů, že večer muž vymění wikošku za wakuzezy. (Šikula Raněn to vyluštil.)

Odpoledne:
Protože to bylo večer, tak jsme se na to vykašlali a šli sbírat odpadky a následovně na koupák. Po koupáku jsme šli vařit naše „dobroty“ (polévku, ryby, placky). Přitom byla zkouška na medvědí zuby a drápy.

Večer:
Následně jsme šli na boj o wakuhezy. Náš plán se sice navydařil, ale nějak jsme wakuhezy získali. Následovně jsme si dali naše „dobroty“. Pak bylo Očeti Tanka a hanietu wašte.

Počasí:
Nevím ale asi slunko

Nejlepší ze dne:
Očeti Tanka

Můj názor:
Poštolka není žádný stratég.

Napsal:
Smělý, Vojta, Raněn
Ráno:
Ráno jsme se probudili písničkou. Šli jsme na rozcvičku, blužážu, wo a sněm. Na sněmu nám hlavní náčelník řekl, že bude obstřelování lesa všichni jsme se těšili, protože to je důležitá hra. Museli jsme se převléct do indiánského oblečení jako praví insiáni. Celé obstřelování bylo napínavé. První do tábora přišli Volavky, pak Vlci a jako poslední Medvědice.

Odpoledne:
Bylo wo a potom odpočinek pod lesem, kde nám Mato četl indiánské povídky. Poté bylo wo. Jak jsme se najedli tak nám Ryk a Veverák vysvětlili rodovou hru, ve které jsme museli za 10 minut najít 3 metrovou tyč a připevnít na ní malou lucernu s hořící svíčkou a dojít až k jezírku a u jezírka jsme to měli s hořící svíčkou přeplavat na břeh. Na začátku Vlci vyhráli metry i čas a k jezírku přišli Volavky, Medvědice a poslední Vlci. U jezírka nám řekli, že můžou plavat jenom kani. Vlci a Medvědice potopili svíčku a Volavky vyhrali.

Večer:
Jak jsme přišli do tábora uviděli jsme Jestřábího Drápa jak nám něco ukazuje z toho jsme pochopili že Habr je v nebezpečí. Tak jsme všichni šli k Habru a tam jsme našli papírek, kde bylo napsané, že musíme vyléčit vodu a u potůčku jsme našli ešusy s fialovorůžovou vodou. Pak nás Úder vedl k místu, kde byla flaška se zdravou vodou. Jak jsme ji našli, tak jsme šli k Habru a tam jsme vodu vyléčili. Když jsme se vrátili do tábora tak Vrbka řekla že nás naučí bizoní tanec když jsme se ho naučili a pak zatancovali tak Standa připravoval film. Po tanci jsme se připravovali na film Šílený Kůn. Jak film skončil někdo si šel lehnout do tee-pee a někdo zůstal venku. A bylo hanietu wašte.

Počasí:
Teplo, slunečno

Nejlepší ze dne:
Obstřelování lesa

Můj názor:
Vlci se musí polepšit ve střílení do dálky a Hříva né do stromu. =D

Napsal:
Ráno:
Ráno nás probudila dvojhlasně zpívaná píseň Jak se stát lakotou od Údera a Ógleho. Po wo byl sněm, na kterém jsme se dozvěděli ze správy z předchozího dne od pana Malfréda, že ve středověké části, v těchto letech hradu Kunštátu, kterou nechal postavit pan Kuna se ukrývá magický kámen, který hledáme.

Odpoledne:
Ikče wičašapi toužící najít kámen šli na výpravu so Kunštátu. Ostatní zůstali s Matem v táboře a šli na menší výlet. Já jsem cestoval n aKunštát, nejspíš 12 km. Po dlouhé cestě jsme nakonec šťastně dorazili. Kamen jsme našli v jednom středověkém výklenku, tudíš úkol jsme splnili.

Večer:
K večeru jsme se šli vykoupat do místního rybníku a podívali jsme se na koncert Bacha, tedy spíše na Bachovi kantáty. No a hainetu wašte.

Počasí:
Slunečno

Nejlepší ze dne:
Koupání v rybníku

Můj názor:
Cesta byla docela dlouhá, ale super.

Napsal:
Wahinkpe Luta Watáto
Ráno:
Ráno jsme se jako vždy probudili písničkou. Pak byla blužáža, wo a sněm. Na sněmu jsme si povídali o včerejším filmu Šílený Kůň. A také jsme si přečetli zprávu od rytíře Manfreda kterou donesl 10 Veverek a Mato když se tam šli podívat, protože nám Manfred slíbil že nám tam zanechá něco na památku. Ve zprávě se psalo že nám pomůže najít 5tý kámen který se nachází na hradě v Kunštátu. Potom jsme se rozhodli že ten kdo bude chtít půjde pro kámen a ostatní půjdou přespat do lesa. Po sněmu jsme se šli připravit na výlet.

Odpoledne:
K obědu byla rýže s kary a po wo jsme se rozdělili a někteříšli do lesa a někteří pro kámen. Já jsem šla se skupinou do lesa. Cestou jsme se zastavili na koupáku od kuď jsme se vydali na trempské tábořiště. Když jsme byli skoro tam Mato nám oznámil že je pátek a že se tento den scházejí trempové na svém tábořišti a že když tam budou tábořit tak budeme muset jít až ke Kuničkám, přičemž půlka ikče wičašapů (včetně mě) prohlásila že je hezky poprosí jestli bychom tam nemohli přespat. Naneštěstí tam zrovna tábořili tak se šel Mato s nima domluvit jestli bychom tam přece jenom přespat nemohli. Nakonec to domluvil a my se šli připravit.

Večer:
Potom bylo wo – špekáčky. Někteří si šli házet nožem do špalku a někteří si hráli u potoka. Potom jsem se šli připravit na spaní. Mato šel číst z knihy kapitolu Bezjazyk. A jak Mato dočetl bylo HANJETU WAŠTE.

Počasí:
Hrozné horko

Nejlepší ze dne:
Koupák a pes Ronny.

Můj názor:
Ronny by po ránu neměl tolik štěkat.

Napsala:
Studánka

Ráno:
Ráno jsem se zobudili po dlouhé noci na dvoře zámku. Když jsme se nasnídali šli sme se okoupat do místního jezírka. Pak sme šli na autobus z Kunštátu do Boskovic.

Odpoledne:
Z boskovic sme šli pěšky přes Újezd a pak do tábora. Ti co přišli z Kunštátu sme šli odložit věci do týpí a bylo Wo. Asi po půl hodině byla hra na medvědí zuby a drapy.

Večer:
Po hře byla večeře a naše oblíbené inity. Po inity bylo hanietu wašte.

Počasí:
Slunečno

Nejlepší ze dne:
Rybník a inity

Můj názor:


Napsal:
Los
Ráno:
Ráno nás probudilo zpívání Key a Údera. Potom jsme šli na rozcvičku, blužážu, wo a na sněm. Na sněmu jsem se dozvěděli že bude zápolení o nejudatnějšího Knacamgala, soutěže byly hod wakuhezou, střelba do terče a do dálky a boj u kůlu. Jak jsme byli asi v půlce tak jsme šli na bazén a na lezení po horách.

Odpoledne:
Ale ještě před tím jsme šli odpočívat, (poznámka) na lezení po horách šlo jenom 8 lidí. Na bazéně bylo hezky a všem se tam líbilo. Jak jsem se vrátili tak jsme čekali půl hodiny na horolezce. Jak uplynulo půl hodiny tak se vrátili ostatní a šli jsme to dohrát jak jsme to dohráli tak jsme šli si odpočinout.

Večer:
Po odpočinku jsme šli na wo a pak na sněm a po sněmu se řeklo hainetu wašte! :)

Počasí:
Oblačno horko :)

Nejlepší ze dne:
Koupání se na koupáku :)

Můj názor:
Bezva

Napsal:
Malý Rys
Ráno:
Jsme se neprobudili písní ale křikem Trubadixe, probudili jsme se v Galii ve vesnici Asterixe a Obelixe. Měli jsme hlad a tak jsme se vypravili na kance, a pak jsme se vratili do vesnice a tam nám dali konečně najíst. Nosili jsme menhiry a přijali nás do vesnice.

Odpoledne:
Do vesnice přišel César, Kleopatra a architekt nevím jméno. Já jsem se přidal k Césarovi do armády. Udělal jsem výcvik dal my úkol a pak jsme cvičili dál. Pak jsme vyráběli meče, unesli jsme Druida a na mír César vyhlásil Olympíjské hry. Po nich asi cca 15 – 17 nevím byly soutěže o valounky.

Večer:
Pak začalo Casino, všichni nakupovali atd. a kolem 1:00 bylo hanyetu wašte.

Počasí:
Oblačno.

Nejlepší ze dne:


Můj názor:
César neví co dělá a proti čemu stojí.

Napsal:
Ráno:
Ráno jsme se nečekaně vzbudili jako vždy … Byla rozcvička, blužáža a pak wo. Po wo následoval sněm a zjistili jsme že budou dvě rodové hry. Nejdříve řekli, že v lese budou příšery jako je Inktómi apod. Poté jsme zjistili, že bude lov na TATOKALAN! Po oznámení jsme se na hry chystali.

Odpoledne:
Odpoledne jsme hráli ty dvě hry nejdříve příšery. Hra byla plná zábavy a únavy a moc jsme si to užili. První byli Volavky, druhé Medvědice a třetí Vlci. Poté konečně bylo wo a všichni se pořádně najedli báječné svačiny. Po svačině bylo chvíli volno. Po hodině šli čikalani hokšila lovit tatokalan. Chvíli po nich wikoškapi. Po nich měli jít kani, ale nešli, protože Raněn a Směly dělali zkoušku.

Večer:
Jak jsme my kani vycházeli tak jsme ještě měli pár kousků pizzi od Tomáše a Kojota. Pizza byla moc výborná a poté jsme vyšli na tatokalan. Nejvíce toho ulovili Volavky, hlavně já, ale Medvědice trefili hlavního obětního beránka. Jak jsme se vrátili všichni se vrhli na Pizzu, ale bylo zklamání, protože se chystala pec na skvěle křupavé pizzy.

Počasí:
Slunečno akorát tak na koupání.

Nejlepší ze dne:
Pizza na kterou jsme se celý tábor těšili a dvě rodové hry, které byly moc super.

Můj názor:
Bylo moc skvělý ještě že jsme lovili večer.
Pizza všem chutnala a bylo vše možné za příchutě, takže báječné.

Napsal:
Malý Měsíc
Ráno:
Ráno nás vzbudilo ranní zpívání, když jsme šli na rozcvičku všimli jsme se že kámen který jsme předešlého dne pověsilina atlatl změnil barvu. Po rozcvičce bylo wo a sněm.

Odpoledne:
Po sněmu jsme šli zahrát poslední 2 kola celotáborové hry. Když jsme skončili Keya nám řekl že po obědě ještě budou další dvě speciální kola. Pak bylo wo a po něm soutěž mezi rody, kdy se celý rod musel obléct do indiánského oděvu. Pak jsme dohráli celotáborovku a šli

Večer:
na dřevo na večerní Očeti Tanka. Poté bylo wo a po něm poslední Očeti na kterém si rody nachystaly nějakou scénku a vyhodnocovali se jednotlivci za celý tábor. Pak už se jen zpívalo a kdo chtěl mohl jít spát ke sněmovnímu kruhu.

Počasí:
Oblačno, občasné přeháňky

Nejlepší ze dne:
Očeti Tanka

Můj názor:


Napsal:
Bílý Hrom
Konec táboření v Čokan Tate Yumni MMXIV