Kronika 2009

V Brně na hlavním nádraží jsme nasedli na vlak a jeli do Doubravic nad Svitavou. Potom jsme se dozvěděli, že v Údolí hromů řádí zákeřná epidemie která způsobuje hloupnutí, a že někteří z Rady starších se nakazili a my je musíme vyléčit. Potom jsme vyrazili přes Velkou a Hřmící řeku. Hledali jsme nápovědu jak získat protilék. Mato nám řekl, že nápovědy jsou schované na významných místech. Šli jsme k troskám hradu a našli rozstříhané listy. Složili jsme je a vznikl nám nápis, že recept na protilék je na hrobě největšího bojovníka a tak, že jsme ho tam našli. Dali jsme se zase na pochod směrem k táboru. Cestou někteří hráli šiškovou válku. Potom jsme dorazili k habru a začali rozdělívat přístřešky. Potom jsme rozdělali oheň. Opíkali jsme špekáčky a těsto a začali jsme dělat protilék. Večer jsme se proplížili do tábora a dali jsme protilék nakaženým. Potom jsme se vrátili k habru a zalezli pod spacáky. Šípa bolela hlava, asi málo pil. A potom jsme už spali.

Celotáborovka - Dozvěděli jsme se, že v táboře řádí epidemie a že někteří polorádci a rádci jsou nakaženi. Uvařili jsme protilék a podali ho nakaženým.

Počasí - Bylo hezky, celý den svítilo slunce.

Nejlepší ze dne - Plížení do tábora s protilékom.

Zajímavosti - Recept na protilék jsme hledali strašně dlouho.

Můj názor - Tento den se mi velice líbil, ale nemuselo být takové vedro.

Zapsal: Ten,který loví s dekou
Potom,co jsme se probudili u habru,vyslali jsme skupinu aktivních jedinců, aby zkontrolovali nakažené členy Rady starších a účinnost našeho léku. Naštěstí účinný byl a my se mohli vrátit do tábora. Strhla se obvyklá hádka o tee-pee, a kdo bude s kým. Zároveň probíhala soutěž o nejlépe zařízené a uklizené tee-pee. Nevyhrál nikdo, bylo to dost vyrovnané. Po sněmu, kde jsme se rozdělili do rodů a byla hra. Cílem bylo ve vyznačené oblasti zabrat co nejvíce stromů pro rod. První pokus se moc nezdařil, protože Půlnoční vlci nezaregistrovali začátek hry. Zato v druhém to zdárně obrátili a vyhráli. Potom se sešli vůdci všech 3 rodů, aby napsali dopis Ptáku bouře, ve kterém ho žádali o pomoc s nákazou, protože se celý kmen Knacamgalů snažil tuto chorobu vymýtit. Pak jsme se snažili zprávu dostat přes území s nepřátelskými indiány až k habru. Vyhrály Modré volavky společně s Medvědicemi. Večer byo Očeti tanka, které jsem zapalovala já, Lišák,který zpívá, Ogle Čaksi a Dva údery,pevný dál. Pomocný peta zapalovala Poštolka. Po menším kolapsu se sirkami se podařilo zapálit Očeti. Rody zazpívaly své nachystané písničky a vykouřila se dýmka. Kdo chtěl, mohl zůstat a zpívat, ale všichni šli spát.

Nejlepší ze dne - Očeti.

Drby - Úder je vyžírka.

Zapsala : Sýkorka
Ráno jsme vstali a vzbudila nás písnička Nážnio a byla rozcvička, po rozcvičce bylo wo, po wo jsme šli uklízet do tee-pee a byl sněm. Následovala hra na medvědí zuby a drápy. Hra spočívala na stanovištích. Vyhrál Vašek a Žán s Kristou. Pak přišel kuchař se svačinou a bylo wo. Po wo bylo střílení z luku. Pak byl oběd. K obědu byly těstoviny. Po wo byla rodová hra na domino. A k tomu nás honili maniakové. Vyhráli Medvědice, druzí byli Vlci, třetí Volavky. Po hře na rody jsme se šli podívat na přístřešky. Prošel jen Dominik, pro Žán a Kristu to bylo moc těžké. Následovala večeře. K wo byl buřtguláš a po večeři byl sněm a na sněmu se vyhodnocovala celotáborovka atd. A šli jsme spát.

Počasí - Bylo jasno a svítilo slunce.

Nejlepší ze dne - Hra na rody, honili nás maniaci.

Můj názor - Tento den byl fajn ale mohlo by taky zapršet.

Zapsal: Druhý Pes
Ráno jsme se vzbudili a šli jsme na rozcvičku, potom byla snídaně a sněm. Na sněmu jsme si četli deník. Pár lidí, i já, šlo k habru. U habru byla zpráva Ptáka bouře, napsal: "Až bude slunce nejvýše, zjeví se vám zde začátek starobylé stezky". Pták bouře nám poslal šátky na posílení. Až jsme přišli od habru, objímali jsme strom,který je nám hezký. Potom někteřá plnili zkoušku "Drsňáka", a to plazení v kopřivách,bosou nohu a plavání v oblečení. Jak jsme se vrátili ze zkoušek tak jsme stříleli z luku a barvili šátky. Když jsme dobarvili šátky, tak jsme se vydali k habru. Tam jsme šli po té starobylé cestě. Vedly nás klacíky v zemi a směrovky. Vlci našli 2 pergameny a Volavky 1. Po hledání bylo wo,uplně fantastický. Vašek a Ondra stavili přístřešek. Přístřešek promokl. Večer byl snšm a šli jsme spát.

Celotáborovka - Chození podle klacíků a hledání pergamenů.

Počasí - Celý den bylo pěkně.

Nejlepší ze dne - Oběd.

Zajímavosti - Šíp běhal kolem ohniště a křičel: "Mámí,Mátó, kradou tee-pee".

Můj názor - Celý den bylo pěkně a užil jsem si to.

Zapsal: Komár
Ráno jsme se jako obvykle vzbudili po zaznění písničky Nážlio. Vítání slunce probýhalo v bosých nohách. Udělali jsme ranní očistu,bylo wo a pak sněm. Keya nám četl útržky z deníku nějakého cestovatele. Někteří polorádci připravovali inity a děti hráli hru po dvojicích. Sešli jsme se pod borovicí a vysvětlili si princip hry. V lese jsme hledali šišky z různých stromů a stavěli panáčky, poznávali na šiškách které byly okousané, které zvířátko je okousalo. Někteří z rodu Medvědic museli jít vykonávat službu, takže hru nedohráli. Odtroubilo se a zavolalo na wo. Byla česnečka a knedle s vajíčky + zeleninový salát. Po wo se většina odebrala do svých tee-pee, Zvěd se svými pomocníky začal stavět pec. Mato a Vrba odjeli nakoupit a my jsme se po dlouhé době odebrali do lesa pro dřevo na inity. Nováčci byli svoláni před jídelnu a učili se indiánské písničky. Hráli jsme hru v lese kde nás chytali různé příšery - ropucha, zmije a slintající pavouk. Běhali jsme, hledali barevné papírky ze kterých jsme "uvařili lektvar" a vznikla zbraň na příšery. Večer bylo na které se všichni celý den těšili - řízky a bramborový salát. Služba odsloužila a většina šla do inity. Bylo hodně pozdě než se všechny tee-pee utišily.

Celotáborovka - Po ranním sněmu jsme si přečetli útržky z deníku. Dozvěděli jsme se, že utíkali přes hory, hustý les až narazili na Velkou řeku a uviděli Nebeské hory.

Počasí - Počasí bylo z rána chladné, ale později se oteplilo.

Nejlepší ze dne - Hra v lese s příšerami.

Zajímavosti - Postavila se pec, která je opravdu potřeba. Ještě k ní se postavilo inity - indiánská sauna.

Zapsala: Barča
Ráno jsme se probudili a šli jsme jako vždy na rozcvičku. Při snídani jsme se dozvěděli,že Raněný Kojot konečne odjíždí a vařit bude Starý Zvěd. Při ranním sněmu nám Mato řekl, že přijedou američtí filmaři a chcou s námi natočit film o indiánech. Všichni natěšení jsme šli po rodech nazkoušet nějaký film, aby se poznalo kteří z nás jsou nejlepší herci. Bizon nás rozdělil do dvou skupin, páč režiséři jsou dva a chtějí natočit každý svůj film Já jsem dělala asistentku jednomu z nich. Náš film měl být o bitve u Little Bighornu a Úder tam hrál Ribanu ale to je celkem jednom, protože náš super režisér to stejně nenatáčel. Večer se hráli hry o zlaté kamínky a plíšky a tak všem docházelo,že se jedná o Den bláznů. Nakonec už (věta není dokončena.)

Celotáborovka - Natáčení filmů s "americkými režiséry" a soutěžení o zlato na sladkosti.

Počasí - Bylo teplo, jen na večer se trochu ochladilo.

Nejlepší ze dne - Nejspíš natáčení filmů a Chřestiny kecy.

Zajímavosti - Poprvé mi nebylo blbě po drinkách.

Drby - No někteří lidé se tu začínají pomalu zaláskovávat :P

Můj názor - Tohle byl asi nejlepší Den bláznů kterej sem zažila :-*

Zapsala: Usměvavá
Ráno jsme se vzbudili a šli jsme na rozcvičku. Potom jsme se dozvěděli, že když zachráníme stádo bizonů tak nám Pták bouře odpoví na další z našich otázek. Každý rod měl udělat 5 bizonů a dopravit je k habru tak aby je žádná bledá tvář neviděla. Všechny tři rody úkol splnily. Potom byla svačina a chystali jsme se. Šli jsme otiž na koupaliště do Újezdu. Když jsme dorazili ke koupališti tak jsme hned všichni naskákali do vody. Ta byla nádherně čistá. Byla totiž zrovna čerstvě napuštěná. Někteří členové našeho kmene si dělali zkoušku "Vodníka". Já už mam zkoušku na VPŽ. Skákali jsme šipky a klouzali jsme se po skluzavce. Potom jsme se vrátili do tábora a já s Dominikem jsme začali zkoušku "Indiánský způsob života". Pták bouře nám odpověděl, že do 8 hodin musíme být u Matohiho, a že on námdá část mapy. Vyslali jsme skupinu a a ta to stihla a donesla jakýsi kus misky s indiánskými symboly. Večer byla bouřka a strhla kuchyň.

Počasí - Bylo hezky,večer byla bouřka.

Nejlepší ze dne - Koupaliště.

Můj názor - Ten den až na tu bouřku byl super.

Zapsal: Ten,který loví s dekou
Ráno jsme vylezli z týpka a šli jsme zjistit následky bouřky. Nic nám neudělala kromě roztrhlé jídelny. Pak jsme šli na rozcvičku. Pozdravili jsme slunce a šli jsme na wo. Po wo jsme šli na sněm. Dozvěděli jsme se, že půjdeme na "puťák" do Kunštátu. Sbalili jsme se a Keya Woohiki Pa nás šel zkontrolovat. Potom jsme šli do Újezda na autobus. Jeli jsme do Boskovic. V Boskovicích byl Albert, všichni se tam rozběhli. Z Boskovic jsme jeli do Kunštátu. V Kunštátu jsme šli se ubytovat do zámku. Když jsme se ubytovali v zámecké zahradě tak jsme šli na prohlídku zámku. Večer jsme šli na prohlídku psího hřbitova a potom na večeří do restaurace. Pak jsme se šli podívat na střílnu. Pak jsme šli spát do zámecké zahrady.

Celotáborovka - Na prohlídce zámku jsme našli zápisek cestovatele. A na konec jsme našli mapu.

Počasí - Bylo hezky a večer pršelo.

Nejlepší ze dne - Hra na policii a zloděje.

Zajímavosti - Provázel nás synovec hraběnky.

Drby - Všichni jsme se samozřejmě dívají na Game Page, jen Komár se díva na Gay page.

Můj názor - Opravdu byla sranda, když jsme hráli na policii a zloděje. Sranda byla taky když Šíp udělal dvojitý salto na provaze.

Zapsal: 10 veverek a Skrytý Dráp
Ráno nás probudilo Nážnio... Byla rozcvička v zámecké zahradě. Poté jsme poděkovali synovci hraběnky za nocleh. Sbalili jsme si věci a šli jsme si koupit do obchodu jídlo které jsme snědli. Potom převzal Vraní Ryk neboli já vedení výpravy z Kunštátu do Újezdu. Po dlouhé době dovedl do vesnice kde jsme si dali oběd. Po krátké pauze jsme vyrazili do kpce Po chvíli si všichni mysleli, že jsme zabloudili, po chvíli to bylo pravděpodobnější a pravděpodobnější. Jak jsem viděl potok, tak se mi ulevilo, že jsme dobře a že jsme konečně dorazili do Újezdu a do tábora na čas.

Počasí - Bylo hezky.

Nejlepší ze dne - Přes utrpení lidí z tábora jsem je dovedl do tábora.

Můj názor - Super zkušenost z vedením lidí.

Zapsal: Vraní Ryk
Ráno jsme šli na rozcvičku. Vrátili jsme se a šli jsme si uklidit. Při sněmu jsme viděli Ponyho, jak telefonoval naším telefonem. Pak jsme plnili zkoušky na zuby a drápy. Po wo jsme se dozvěděli, že bude obstřelování lesa. Rozstřel vyhrály Medvědice, potom Vlci a pak Volavky. Volavky ztratily šípy, a Vlci šíp. Vyhrály Medvědice. Když jsme přišli tak byly PÁRKY V ROHLÍKU. Pak byl SNĚM. Ten byl vééélmi dlouhý.

Celotáborovka - Večer jsme šli (skupinka) na Ponyie. Vrátili jsme se o 0:30.

Počasí - Bylo pěkně jako vždy.

Nejlepší ze dne - Hon na Ponyie.

Zajímavosti - Zajmuli pár lidí a vrátili se pozdě.

Můj názor - Líbilo se mě to !!!

Zapsal: Skrytý Dráp a 10 Veverek.
Ráno jsme se probudili a byla rozcvička a wo. Po wo byl sněm na kterém jsme se dozvěděli, že bude lov na tatokalan a dodržování indiánských tradic. Tradice jsme dodržovali tak, že každý rod nacvičil nějaký indiánský tanec. Potom si rody navzájem své tance ukázali. Potom jsme šli hledat nejcennější věci Wakeů. Podle klíčů jsme se dozvěděli, že poklad je na skále za jezírkem, a tak jsme se po rodech vydali tento poklad hledat. Podle dohody rod který poklad najde si může na mapu přidělat 5 polí. Nakonec poklad našli Volavky a s Vlky se vrátili do tábora, zatím co Medvědice se vrátily asi za půl hodiny. Když konečně došli bylo wo (pizza) která nyla moc dobrá. Po wo jsme se konečně mohli podívat co je v truhle. Byla tam koruna, papír napsný nějakou cizí abecedou podobnou arabštině a lupa. Zpráva se nám povedla rozluštit. Ve zprávě stálo, že musíme lupou rozdělat oheň a udržovat ho celou noc pomocí dřeva z chrámu a ráno ho uhasit vodou z Hřmící řeky. A tak Zvěd zapálil oheň. A celou noc jsme ho hlídali před Ponyi. Za noc přišli několikrát ale oheň jsme uchránili.

Celotáborovka - Zjistili jsme jak zrušit epidemii a našli jsme poklad Wakeů.

Počasí - Podle mě bylo hezky.

Nejlepší ze dne - Hlídaní ohně před Ponyi.

Můj názor - Den se mi líbil

Zapsal: Černý Roh
Po noční hře, při které nám Ponyiové zabrali náš tábor a některé z nás zajali, ale později jsme je vysvobodili. Za svítání Běží uhasila oheň vodou z pramene hřmící řeky a tím zničila všechny epidemie postihované indiány. Odpoledne se hrála každoroční hra o Nejudatnějšího Knacamgala. A Nejudatnější Knacamgal se stal Červenozelený Šíp a Tančící Hvězda. Po Wo jsme se vydali na koupaliště.

Počasí - Bylo hezky.

Nejlepší ze dne - Koupaliště

Zapsala: Rosa
Ráno jsme se vzbudili a šli na rozcvičku. Byl sněm a 2 z našeho kmene dostali jméno. Já si požádal taky o jméno a o bojovníka. Nejudatnější Knacamgal byl Šíp a Tančí. Potom byla poslední hra na medvědí zuby a drápy. Lovili jsme medvědy a Medvědice budou jistojistě poslední. Potom jsme se dozvěděli, že si má každý rod uvařit vlastní oběd. Oběd Medvědic byl moc dobrý a chutnal mi. Pak se pripravovalo inity a bylo taky super, zpívali jsme indiánské písně. Potom bylo očeti a želvu jsem dostal já, druhý byl Ryk. Zpívali jsme dlouho do noci.

Počasí - Bylo hezky

Nejlepší ze dne - Očeti Tanka

Drby - Ryk byl hodně naštvanej, že nedostal želvu a dárek za 2. místo se mu nelíbil.

Můj názor - Bylo to SUPER

Zapsal: Ten, co loví s dekou